Сало хребтове свиняче

Сало хребтове свиняче

 • Виробник Україна
 • Характеристика Охолоджене, Заморожене

Свиняче сало або шпик є товстим шаром підшкірної жирової тканини без прошарку м’яса, що розташований вздовж хребта свині. Товщина його може досягати 20 й навіть більше сантиметрів. Усе залежить від породи свині та терміну її відгодівлі.

Хребтове сало вирізняється своєю щільною, але ніжною текстурою. Не секрет що воно є одним з традиційних та найулюбленіших продуктів українців, тому вони вигадали безліч способів його підготовки до споживання. Так, сало часто засолюють, маринують зі спеціями, коптять, запікають або навіть варять для подальшого копчення чи іншого способу приготування.

У салі накопичується та зберігається безліч різних біологічно активних речовин, жиророзчинних вітамінів та антиоксидантів. Тому не тільки через свій смак, але й через велику користь воно здобуло таку любов по всьому світу та в Україні, зокрема.

Що готують з сала?

Свіже сало, окрім вживання просто з чорним хлібом, знайшло багато застосувань в українській кулінарії. Нерідко воно додається до м’ясного фаршу аби надати йому більшу жирність та соковитість.

Частіше всього їдять сало в солоній чи маринованій формі. Для маринування можуть бути використані сіль, спеції, трави та інші ароматні інгредієнти. Сало у смаженому вигляді також дуже популярне. Обсмажене у вигляді тонких смужок до хрусткої текстури сало може подаватися як закуска чи додаватися до страв для надання їм особливого аромату.

Крім цього, додати сало можна до м’ясних страв типу гуляшів, рагу, фаршированого м’яса, супів та борщу.

Чим корисне сало?

Користь сала викликало багато суперечок, але все ж вчені довели що цей продукт корисний для нашого здоровʼя, головне просто вживати його у невеликій кількості. Тож розглянемо які мікроелементи воно в собі містить та яка від них користь:

 • Сало свиняче багате на вітаміни А, Е, D, F, мікроелементи, жирні кислоти, тому як тваринний жир воно потрібне людському організму, так само як і рослинний.
 • Жирні ненасичені кислоти з сала (олеїнова, ліноленова та інші) знижують ймовірність виникнення депресії, захворювань серця, зменшують запалення, підтримують мозок та нервову систему та покращують обмін речовин.
 • Арахідонова кислота у салі є необхідною для обміну холестерину та для гормональної активності.
 • Сало також покращує стан стінок судин та зміцнює їх.
 • Наявність селену в салі, робить його корисним для вагітних, для жінок, що годують грудьми, а також тим, хто займається спортом.
 • Жиророзчинні вітаміни і кислоти разом з лецитином що також міститься у салі очищають судини від «поганого» холестерину.
 • Вітамін F допомагає знизити ризик розвитку атеросклерозу.

Вибір сала: на що звернути увагу при покупці?

Щоб купити сало хорошої якості та у належному стані варто знати декілька важливих нюансів. З основними з них можна ознайомитися далі.

 1. Купуючи сало першочергово звертайте увагу на його колір. Зріз сала хорошої якості має завжди має бути білого чи рожевого відтінку.
 2. Запах сала теж є показником. Воно не має пахнути ніякими сторонніми ароматами.
 3. Уточнюйте у продавця, з якої частини було зрізане сало. Найсмачніше — зрізане зі спини та боків туші. Сало з голови, щік або черева — більш жорстке.
 4. Рекомендується купити сало, яке тверде на дотик, але не кам’яне. Надто м’яке сало є неякісним.
 5. Товщина сала залежить від його цільового призначення: якщо ви хочете топити смалець, підійде і товстий шмат сала, але для споживання з сіллю та борщем, краще купувати тоненьке сало чи середньої товщини з прошарками м’яса. Оптимально обирати сало товщиною у 2,5-3,5 см.
 6. Сало категорично не повинно мати липку чи слизьку поверхню, адже це є ознаками того, що його або давно продають, або зберігали не так, як слід

Купити сало свиняче оптом з доставкою в Україні

Купити сало оптом високої якості в охолодженому чи мороженому стані ви можете у спеціалізованого поставника “Eurocommerce”. Завдяки наявності у компанії автопарку з більше ніж 20 машин, оптові доставки здійснюються у необхідному для клієнта обсязі товару, а власна система трекінгу логістики дозволяє вчасно доставляти замовлення по всій території Україні, відслідковуючи їх транспортування у реальному часі. Такі умови доставки роблять компанію “Євро-Комерс” незалежною від сторонніх перевізників і спрощують роботу з постачальниками.

Налагоджена система обробки продукції у цеху компанії дозволяє їй кожного дня виробляти та поставляти понад 90 тонн свіжої м’ясної продукції у широкому виборі. Тому ви можете розраховувати на стабільне оптове постачання різних видів свинини, зокрема, можете замовити свіже сало у необхідному вам обсязі.